Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
کتاب «ترنم احکام» منتشر شد.
دو شنبه, 12 خرداد 1399 تعداد بازدید: 99 منبع: masjedpajoh.ir | 
Masjedpajoh.ir

کتاب «ترنم احکام» ویژه امامان محترم مساجد، منتشر شد.

این کتاب توسط دفتر مطالعات پژوهش ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد  و در سه هزار نسخه در فروردین 1399 منتشر شد.

کتاب ترنم احکام با محتوایی تلفیقی از احکام و مسائل کاربردی با همکاری حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده (دامت توفیقاته)ویژه امامان محترم جماعت به رشته تحریر در آمده است.

ترنم احکام در 3 بخش تهیه گردیده است:

بخش اول: برخی از احکام شرعی مورد مبتلابه ؛

بخش دوم: استفتائات روز، مطابق نظر حضرت آیت الله خامنه ای؛ (دامت برکاته)

 بخش سوم: شیوه و روش بیان احکام.

از دیگر بخش های این کتاب امکان دریافت نمونه اینفوگرافی های احکام در ابعاد بزرگ جهت نمایش در مسجد است که استفاده از این امکان می تواند کیفیت آموزش احکام را به شکل قابل ملاحظه ای ارتقا دهد. 

کتاب ترنم احکام برای بیان احکام هر روز، یک بسته ارائه می دهد که به صورت شماره گذاری تفکیک شده است. 

یکی از ویژگی های این کتاب بیان آداب اسلامی است که غالبا مردم به آن آگاه نیستند؛ مانند آداب معاشرت، آداب لباس پوشیدن، آداب مهمانی، آداب غذا خوردن، آداب استراحت، آداب نظافت، آداب دعا، آداب سفر، که مولف محترم به آنها اشاره کرده اند. 

بیان احکام برخی مسائل جدید مانند پارک مساوی با پنچری، محیط زیست، احکام بیماری کرونا، احکام یارانه، احکام بیماران مرگ مغزی، صندوق قرض الحسنه خانگی، چک، اینترنت و شبکه های مجازی از دیگر مباحث این کتاب است.

از ویژگی دیگر این کتاب که بر جذابیت وغنای آن افزوده است، می توان به ارائه محتوای چندرسانه ای مانند تصویر، صوت، اینفوگرافی، موشن گرافی و کلیپ اشاره کرد.

با بهره گیری از قابلیت qr code  موجود درکتاب آموزش برخی از احکام تسهیل شده است و امامان محترم جماعت می توانند با استفاده از امکانات سمعی بصری مساجد، ابعاد مختلف احکام را برای مخاطبین به شیوه جدیدی ارائه نمایند.

 


ثبت دیدگاه