Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
کتاب «رنج شیرین» منتشر شد
جمعه, 15 فروردین 1399 تعداد بازدید: 54 منبع: masjedpajoh.ir | 
Masjedpajoh.ir

کتاب «رنج شیرین» با محوریت تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد، منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز رسیدگی به امور مساجد؛ کتاب «رنج شیرین» توسط دفتر مطالعات، پژوهش ها و ارتباطات حوزوی با محوریت تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد، منتشر شد.

این کتاب که توسط دفتر مطالعات پژوهش ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد  تهیه شده است در سه هزار نسخه و در تاریخ اول اسفند ۹۸ منتشر شد.

کتاب مذکور برآیند جلسات متعدد کارگروه تخصصی مسجد و بیانیه گام دوم بوده است که توسط حجت الاسلام روح اله عباسی به رشته تحریر در آمده است.

کتاب «رنج شیرین» درسنامه‌ی تبیین عالمانه بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت مساجد است؛ در درس اول کتاب به آشنایی با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی پرداخته شده است و در ادامه، علل و اهمیت صدور بیانیه، مخاطب و محتوای آن مورد بررسی قرار گرفته است.

نویسنده در فصل اول، شرایط گام اول انقلاب اسلامی و آنچه بودیم را به رشته تحریر درآورده است، همچنین ویژگی های ممتاز انقلاب اسلامی را برشمرده و سرگذشت ۴۰ ساله آن را بیان و تجربه های انقلاب را تبیین نموده و دستاوردهای انقلاب اسلامی و عوامل دستیابی به آن را به تفکیک آورده است.

فصل دوم به «آنچه باید باشیم» اختصاص یافته و چالش های امروز انقلاب اسلامی درآن مورد بررسی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش؛ رسالت و ظرفیت مساجد در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی، مباحثی است که در بخش دوم این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از اهداف مهم این کتاب؛ طرح پیش نیازهای محقق شدن ظرفیت مساجد در گام دوم انقلاب است.

از ویژگی‌های این کتاب استفاده از قابلیت (qr code) جهت افزودن محتوای چندرسانه ای مرتبط با مباحث کتاب است که بر غنای آن افزوده است.

 

 

 


ثبت دیدگاه