Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
روز بزرگداشت علامه امینی
شنبه, 12 تیر 1400 تعداد بازدید: 30
Masjedpajoh.ir


جهان تشیع، عالمان برجسته و تلاشگری را به خود دیده است که بسترساز تجلی حق و نابودی باطل بوده اند. آنان با یاری خواستن از انوار الهی، دروازه های سعادت به سوی جهان معنا را به روی همگان گشوده اند تا پرواز به سوی کمال را تجربه کنند.جهان تشیع، عالمان برجسته و تلاشگری را به خود دیده است که بسترساز تجلی حق و نابودی باطل بوده اند.
آنان با یاری خواستن از انوار الهی، دروازه های سعادت به سوی جهان معنا را به روی همگان گشوده اند تا پرواز به سوی کمال را تجربه کنند.
علامه عبدالحسین امینی در شمار این فرزانگان است. ایشان عمر خود را در زدودن زنگارها از واقعه تاریخی غدیر و مظلومیت زدایی از چهره حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) سپری کرد. وی در این مسیر، سختی ها و سرزنش های بسیاری را به جان خرید تا چشمه جوشان، زلال و گوارای غدیر را به نسل های آینده ارزانی دارد.
الغدیر نه یک کتاب، بلکه دایره المعارف بزرگی از آموزه های اسلامی و پاسخ گوی بسیاری از شبهه های نظری و علمی است. این اثر ارزشمند، دریچه ای به بلندای غدیر می گشاید؛ آن جا که پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله در برابر دیدگان تاریخ، دست ولایی علی (علیه السلام) را می فشارد و آن گاه از هر سو، ندای «بخٍ بخٍ لک یاامیرالمؤمنین» آویزه گوش ها می شود.با وجود آن که نام امینی و آوازه اثر گران سنگش؛ الغدیر به دورترین مناطق جهان رسیده است، ولی هنوز آن گونه که باید و شاید، در جامعه ما شناخته شده نیست و به جز اندیشمندان، دیگران به گوهرهای آن دست نیافته اند.
جهت مشاهده و دانلود کتاب امین زمان علامه امینی اینجا کلیک نمایید.

جهت مشاهده و دانلود کتاب الغدیر و سایر آثار علامه امینی اینجا کلیک نمایید.


ثبت دیدگاه