Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
Masjedpajoh.ir
پنجمین جلسه شورای علمی پژوهشی
پنج شنبه, 19 تیر 1399 تعداد بازدید: 173
Masjedpajoh.ir

 

پنجمین جلسه شورای علمی پژوهشی دفتر مطالعات، پژوهش ها و ارتباطات حوزوی مرکز رسیدگی به امور مساجد در تاریخ  17 تیر 1399  با حضور اکثریت اعضا برگزار شد .در این جلسه  بعد ازگزارش تصویب گرایش مدیریت  مسجد، راهکارهای اجرایی و چالش های  پیش رو  ایجاد مرکز تخصصی مدیریت مسجد مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه بعد از گزارش تصویب گرایش مدیریت  مسجد، راهکارهای اجرایی و چالش های  پیش رو  ایجاد مرکز تخصصی مدیریت مسجد مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه جناب حجت الاسلام و المسلمین  توانا مدیر دفتر مطالعات، پژوهش ها و ارتباطات حوزوی  رویکرد جدید امور مساجد را برای حاضرین تشریح کرد.

 وی به طور خلاصه رویکرد امور مساجد را این گونه بیان کردند: سرپرست محترم مرکز( حجت السلام و المسلمین نوری) رویکرد جدیدی به فعالیت های مساجد دارند. ایشان برش تابستانه ای از برنامه های مرکز انجام دادند و سه موقعیت و موقف را طرح کردند تا در راستای تقویت عملکرد و انسجام فعالیت های مرکز هماهنگی مناسبی ایجاد گردد.

 ایشان در ادامه گفتند:  فترتی به علت ویروس کرونا در عرصه‌ی مساجد و اجتماعات عمومی پیش آمده است.

بر این اساس  مقام معظم رهبری در خصوص ایام محرم، نگران برگزاری مراسمات می باشند و باید دغدغه ایشان با برنامه ریزی مناسب در مساجد رفع گردد.

سه‌ موقعیتی که سرپرست محترم مرکز از نظر زمانی معین کردند؛ اولی دهه‌ی ولایت؛ دومی روز جهانی مسجد و موقعیت سوم دهه‌ی محرم است.

  هر موقعیت احتیاج به کار ویژه ای خاص دارد و همه ارکان مرکز در تلاش هستند تا با برنامه ریزی و تولید محتوای مناسب به نحو احسن مقدمات را برای سه موقعیت تدارک ببینند.

 ایشان در پایان خاطر نشان کرد:  در انتظار ایده های اجرایی اعضای شورا پژوهشی مسجد برای این سه موقعیت خاص هستیم و از همه نظرات فضلا و اساتید محترم حاضر در جلسه بهره وافی و کافی برده خواهد شد.

 


ثبت دیدگاه